13. rujna 2023. održan je okrugli stol na temu „Zdravstvena pismenost u Hrvatskoj: tko preuzima odgovornost?“    Na okruglom stolu predstavljeni su rezultati istraživanja o zdravstvenoj pismenosti hrvatskih građana i prijedlozi za poboljšanje, koji su u sklopu projekta uobličeni u javnopolitičke smjernice. Nacionalno istraživanje je pokazalo da je razina zdravstvene pismenosti hrvatskih građana u prosjeku na samoj granici između problematične i adekvatne, a najviše problema imaju s pronalaskom, razumijevanjem i upotrebom informacija o zdravlju. Niska razina zdravstvene pismenosti povezana je s lošijim zdravljem, slabijim preživljenjem od različitih bolesti i većim troškovima skrbi.
Svoja viđenja i prijedloge mogućih rješenja na okruglom stolu podijelili su:
????Mirela Stanić-Popović, izvršna direktorica Udruga Krijesnica
????doc. dr. sc. Ana Bobinac, voditeljica istraživačkog tima Zdravstveni opservatorij, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci
????Vesna Potočki Rukavina, dr. med., članica Izvršnog odbora Kohom Koordinacija Obiteljske Medicine
????Ana Soldo, mag. pharm., predsjednica Hrvatska ljekarnička komora
????Nađa Berbić, novinarka u redakciji portalzdravlje.hr
????Nikola Serdarević, predstavnik pacijenata, Udruga Terra