Na poziv Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije 12. listopada 2022. godine sudjelovali smo na okruglom stolu u sklopu Mentalfesta koji je održan u RI HUB-u.

Okrugli stol je nastavak suradnje vezano uz provedbu Nacionalnog probira mentalnog zdravlja među mladima u Republici Hrvatskoj, koji se kao pilot počeo provoditi pri sistematskom pregledima učenika 1.r.SŠ, u šk.g. 2019./2020., no zbog epidemiološke situacije se moralo prestati s provedbom. U školskoj godini 2021./2022. ponovo se krenulo s provedbom probira yP CORE, čiji su rezultati upozoravajući te zahtijevaju više intervencija nego je prvotno bilo očekivano.
Okrugli stol je nastavak suradnje te se nadovezuje na prvi radni sastanak. Prvotni radni sastanak koji je održan u travnju 2022. godine imao je za cilj upoznavanje sa svima onima koji pružaju neku vrste intervencije vezanu uz mentalno zdravlje mladih.

Temeljem prikupljenih podataka ideja je umrežavanje savjetovališnih centara na području Primorsko-goranske županije.