Ivona Maričić Kukuljan, voditeljica Savjetovališta Gea, na poziv OŠ Pećine održala je 23. svibnja 2023. radionicu za roditelje 2.razreda.
Uz pomoć asocijativnih karata vodio se zanimljiv razgovor roditelja na temu “Što dijete u meni može naučiti roditelja u meni?”.
Radionica je održana u tjednu kada se obilježava četvrti Europski tjedan mentalnoga zdravlja. Obilježavanje je pokrenula organizacija Mental Health Europe s ciljem osvještavanja važnosti mentalnoga zdravlja u svakodnevnom životu svakog pojedinca i zajednice. Stoga je ove godine kao tema vodilja obilježavanja diljem Europe predložena upravo tema MENTALNO ZDRAVLJE ZAJEDNICE. Cilj je akcijama i aktivnosti povećati razumijevanje i učenje o mentalnome zdravlju u našim zajednicama – u školama, na radnim mjestima i kod kuće kako bi svatko mogao napredovati i rasti u svakom razdoblju svog života.