Voditeljica Drop in centra, Ilijana Grgić,  9.listopada 2023. sudjelovala je na okruglom stolu pod nazivom “Rodno specifične usluge za žene s poteškoćama mentalnog zdravlja povezanim sa zlouporabom sredstava i ovisnosti”, koji je održan u sklopu ovogodišnjeg Mentalfesta, a odvija se u sklopu programa “Roza”.
Trogodišnji program udruge Vida “Roza – razvoj izvaninstitucionalnih resocijalizacijskih usluga za žene”, financiran od strane Ministarstva zdravstva i proveden u partnerstvu s Općinom Lokve i PUSZ Lada, nastao je kao odgovor na specifične potrebe žena u oporavku od problema ovisnosti i zlouporabe supstanci te povezanih psihosocijalnih poteškoća i izazova.
Nedostatak prilagođenih usluga za žene potaknuo je razvitak “Roze” s ciljem pružanja podrške i doprinosa cjelovitom oporavku žena razvojem učinkovitog, ženama prilagođenog i održivog modela pružanja usluga socijalne reintegracije u zajednici.