Danas je održan prvi dan edukacije za volontere koji će volontirati na besplatnoj telefonskoj liniji u kriznim situacijama za podršku mentalnom zdravlju.

Na edukaciji je sudjelovalo 14 volontera.

Današnji program edukacije:

  • UPOZNAVANJE SUDIONIKA RADIONICE
  • PREDSTAVLJANJE TERRE I OAZE
  • OPĆENITO O VOLONTIRANJU
  • VOLONTERSKA POZICIJA OSLONAC
  • SPECIFIČNOSTI RADA NA TELEFONSKOJ LINIJI I RADA SA SOCIJALNO OSJETLJIVIM DRUŠTVENIM SKUPINAMA
  • OČEKIVANJA OD VOLONTIRANJA

Edukacija je dio projekta Oslonac – jačanje organizacijskih kapaciteta za pružanje stručne i volonterske psihosocijalne podrške u kriznim situacijama koji je financiran EU sredstvima.

Projekt je započeo s provedbom 1. svibnja 2022. godine i trajati će do 31. listopada 2023. Ciljevi projekta su jačanje kapaciteta OCD-a aktivnih u lokalnim zajednicama za provedbu aktivnosti prilagođenih lokalnim problemima, jačanje kapaciteta OCD-a za neposredan rad na područjima koja se financiraju kroz ESF (zapošljavanje, obrazovanje, socijalno uključivanje, dobro upravljanje) na lokalnoj razini te unaprjeđenje kapaciteta organizacija civilnoga društva za pružanje učinkovitog odgovora na potrebe lokalne zajednice u kriznim situacijama.

 

Projekt sufinancira Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda.


Projekt sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.