Danas je održan drugi dan edukacije za volontere koji će volontirati na besplatnoj telefonskoj liniji u kriznim situacijama za podršku mentalnom zdravlju.

Na edukaciji je sudjelovalo 15 volontera.

Današnji program edukacije:

  • PREDAVANJE ˝Aktivno slušanje˝
  • VJEŽBA ˝Razgovor u miru˝
  • PROTOKOL ZA POSTUPANJE U HITNIM SITUACIJAMA
  • VJEŽBA ˝Telefonski razgovor˝
  • FEEDBACK u velikoj grupi
  • EVALUACIJA RADIONICE

Edukacija volontera je dio projekta Oslonac – jačanje organizacijskih kapaciteta za pružanje stručne i volonterske psihosocijalne podrške u kriznim situacijama koji je financiran EU sredstvima.

Projekt je započeo s provedbom 1. svibnja 2022. godine i trajati će do 31. listopada 2023. Ciljevi projekta su jačanje kapaciteta OCD-a aktivnih u lokalnim zajednicama za provedbu aktivnosti prilagođenih lokalnim problemima, jačanje kapaciteta OCD-a za neposredan rad na područjima koja se financiraju kroz ESF (zapošljavanje, obrazovanje, socijalno uključivanje, dobro upravljanje) na lokalnoj razini te unaprjeđenje kapaciteta organizacija civilnoga društva za pružanje učinkovitog odgovora na potrebe lokalne zajednice u kriznim situacijama.

 

Projekt sufinancira Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda.


Projekt sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.