Nikola Serdarević sudjelovao je na okruglom stolu „Kako do bolje zdravstvene skrbi za sve?“. Na okruglom stolu održanom 20. rujna 2023. u Hrvatskom domu Split, istaknuto je niz primjera nedovoljne, a prijeko potrebne suradnje između zdravstvenog sustava i socijalne skrbi, problema (ne)dostupnosti skrbi za stanovništvo na otocima, potrebu za proširenjem specijalističkih zdravstvenih usluga u mjestima izvan Splita kao i uspostavu mobilnih timova koji bi obilazili pacijente i oboljele na terenu.
Okrugli stol održan je u organizaciji Udruga Krijesnica u sklopu projekta Zdravstveni Opservatorij.
Mirela Stanić-Popović, izvršna direktorica udruge Krijesnica uvodno je predstavila rezultate istraživanja o pristupu zdravstvene skrbi iz perspektive građana Republike Hrvatske provedeno na nacionalno reprezentativnom uzorku od 1000 ispitanika u sklopu EU projekta Zdravstveni opservatorij, pod vodstvom Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.
Cijelo priopćenje pročitajte na: https://zdravstveniopservatorij-krijesnica.hr/priopcenje…/