02. i 03. ožujka u prostoru Savjetovališta Udruge Terra održao se prvi modul edukacije o socijalnom poduzetništvu u organizaciji Udruge za pomoć ovisnicima Vida. Edukaciju je vodio Teodor Petričević iz Clustera za Eko-društvene inovacije i razvoj CEDRA iz Čakovca, a istoj su uz ostale sudionike, prisustvovali i djelatnici Udruge Terra i Udruge Oaza. Edukacija je sastavni dio projekta Udruge Vida “Jačanje kapaciteta za socijalno poduzetništvo” koji se provodi u partnerstvu sa Primorsko-goranskom županijom, a financira se sredstvima Europskog socijalnog fonda i Ureda za udruge Vlade RH. Provodi se od 29.12.2014. do 28.12.2015. Osnovni mu je cilj ojačati kapacitete Udruge Vida i organizacija suosnivača socijalne zadruge za rad na socijalno-poduzetničkim poduhvatima na području PGŽ-a (Udruge Terra i Oaza te Dom za psihički bolesne odrasle osobe “Turnić”) čime se želi  povećati mogućnosti za zapošljavanje naših korisničkih skupina.

socpod