Udruga Terra uz partnere Udrugu za beskućnike i socijalno ugrožene osobe Oaza Rijeka, Udrugu za pomoć mladima Virovitičko-podravske županije Veranda te Udrugu Milosrđe – Centar za beskućnike Karlovac započela je s provedbom projekta Unaprjeđenje socijalnih usluga suradnjom, razvojem i edukacijom koji omogućuje i razmjenu iskustava u internoj organizaciji rada (financijskog poslovanja, namicanja sredstava, timskog rada te uključivanja volontera) s organizacijama GONG, Kućom ljudskih prava i njezinim članicama te Zelenom akcijom koje sve redom djeluju i kao centri znanja za organizacije civilnog društva u području građanskog aktivizma, zaštite ljudskih prava i zaštite okoliša. U tu svrhu, zaposlenici i volonteri udruga iz Rijeke, Virovitice i Karlovca proveli su 1. travnja u Zagrebu te su kroz dvije radionice razmijenili iskustva i prepoznali prilike za suradnju. Moderatorica radionica bila je Marina Škrabalo, GONG. Sadržaj radionica:

Radionica 1 – razmjena iskustva s GONG-om oko interne organizacije

Mjesto: GONG, Trg bana Jelačića 15/IV, Zagreb

Teme:

  • organizacijska struktura GONG-a,
  • timski model fundraisinga,
  • model vođenja projektnih financija,
  • iskustvo razvoja GRIF-a i drugih aktivnosti samofinanciranja

Radionica 2 – razmjena iskustava uključivanja volontera u razne aspekte aktivističkog i stručnog rada

Mjesto: Zelena akcija, Frankopanska 1, Zagreb (alternativno GONG)

Teme:

  • internship program GONG-a
  • pravna klinika Kuće ljudskih prava
  • volontiranje azilanata u Centru za mirovne studije
  • aktivistička grupa Zelene akcije