30.10.2019. u Ministarstvu pravosuđa održan je službeni sastanak predstavnika ministarstva iz Uprave za zatvorski sustav i probaciju i udruga koje su započele projekte unutar natječaja Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za podršku učinkovitoj resocijalizaciji i reintegraciji počinitelja kaznenih djela u društvenu zajednicu.

Na sastanku su prisustvovali predstavnici udruga: udruga Let, udruga Prijatelji životinja i prirode, Otvorena medijska grupacija, Zdravi grad, udruga roditelja Korak po korak, udruga Pet plus, udruga Terra, Caritas Nadbiskupije Split, udruga Roditelji u akciji, udruga Stijena Resoc, udruga Svijet kvalitete, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu.

Na sastanku smo prezentirali naš projekt Stambene zajednice. Svrha sastanka bila je upoznavanje predstavnika Uprave za zatvorski sustav i probaciju s aktivnostima koje se planiraju provoditi u okviru projekata, bolja koordinacija u provedbi istih, upoznavanje udruga međusobno i rješavanje otvorenih pitanja.

Projekt sufinancira Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda.