Upravo sudjelujemo na sastanku Hrvatske evaluatorske mreže (HEM). HEM sastanak organizira u suradnji s Ministarstvom rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike danas, 11.11.2021. godine od 10:00 do 12:30 sati preko ZOOM platforme.

HEM je neformalna mreža stručnjaka zainteresiranih za praktičnu i teorijsku primjenu evaluacije odnosno vrednovanje politika, programa i projekata. Mreža je 2015. upisana u međunarodni registar volonterskih organizacija evaluatorskih stručnjaka (VOPE) koju vodi Međunarodna organizacija za suradnju u evaluaciji (International Organisation for Cooperation in Evaluation – IOCE, http://www.ioce.net/vope-directory), te sudjeluje u radu Mreže evaluatora zapadnog Balkana (WBEN). Više o mreži na linku http://www.evaluacija.hr/

Udruga Terra je pozvana s obzirom da je predstavnica Terre u Evaluacijskoj upravljačkoj skupini za Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.

Dnevni red sastanka:

10:15 – 11:15

PREZENTACIJA 1: Iskustva provedbe Vrednovanja djelotvornosti, učinkovitosti i učinka provedbe OPULJP i intervencija ESF-a prema kriteriju regionalne i lokalne zastupljenosti uz evaluaciju horizontalnih načela

Maja Horvat (MAP Savjetovanja) i Mladen Vojković (WYG Savjetovanje)

Završno izvješće dostupno je na sljedećoj poveznici.

PREZENTACIJA 2: Iskustva naručitelja evaluacije i naučene lekcije – Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike

Ivana Matošin i Aleksandra Grubić Jureško (MROSP)

11:15 – 12:15

RASPRAVA O STANJU EVALUACIJSKE PRAKSE U HRVATSKOJ I POTREBE ZA EDUKACIJAMA

Marijana Sumpor (HEM)

12:15 – 12:30

INFORMACIJE I NAJAVE 2021./2022.

Aktivnosti međunarodne, europske i regionalne mreže evaluatora

24/11/2021 – 4. WBEN Konferencija za evaluatore, Skopje/Zoom