29.11.2019. predstavnici udruge Terra sudjelovali su na okruglom stolu u Terapijskoj zajednici Pet plus u Orlama u okolici Zagreba.

Udruga Pet plus uspješnu provedbu projekta REPRO PP obilježila je Okruglim stolom. Terapijska zajednica PET PLUS bila je mjesto održavanja ovogodišnjeg Okruglog stola s temom: „Kako prepoznati ovisnost kod mladih“. Okruglom stolu prisustvovalo je 30 ljudi, bili su tu predstavnicu Zatvora u Zagrebu, članovi udruga Stijena i naše udruge Terra, klinička psihologinja gospođa Jasminka Matić te mnogi drugi.

Raspravom na Okruglom stolu predstavljen je rad Terapijske zajednice PET PLUS i ukazalo se na razliku između drug-free apstinencije i apstinencije na supstituciji. Kroz prizmu dobrih praksi i razmjenom relevantnih informacija, utvrdili smo kako je potrebno poduzeti dodatne mjere i korake za prevenciju relapsa kod ovisnika, ali i uložiti velike napore u programe prevencije ovisnosti usmjerene prema djeci i mladima, najosjetljivijim članovima našeg društva.