Na poziv Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, dana 23. i 24. svibnja 2022. godine sudjelovali smo na edukaciji Priprema, praćenje i evaluacija programa psihosocijalnog tretmana.

U suradnji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te stručnjaka iz poljskog Nacionalnog ureda za prevenciju ovisnosti i Instituta za psihijatriju i neurologiju 23. i 24.05. u Zagrebu je održana edukacija na temu Priprema, praćenje i evaluacija programa psihosocijalnog tretmana, na kojem su sudjelovali stručnjaci iz zdravstvenog, socijalnog i zatvorskog sustava. Glavni cilj edukacije je bio doprinijeti poboljšanju kvalitete psihosocijalnog tretmana kroz planiranje i pripremu praćenja i evaluacije. Osim same teorijske pozadine, edukacija je obuhvaćala i praktični rad u obliku osmišljavanja praćenja i evaluacije nekog programa koji se već provodi.