Članovi tima udruge Terra sudjeluju u Pragu na 5. Europskoj konferenciji o smanjenju štete. Službeno putovanje u Prag uključuje i upoznavanje s udrugama i organizacijama koje provode iste ili slične programe za ranjive skupine društva u cilju razvoja buduće suradnje s obzirom na dugogodišnji rad udruge s ranjivim skupinama društva i usmjerenost na budući razvoj i unaprijeđenje programa za naše korisnike.

Danas smo bili u posjetu Drop in centru u Pragu. Domaćini su nas upoznali s njihovim projektima i programima. Drop-in Centar za prevenciju i liječenje ovisnosti o drogama je nevladina neprofitna organizacija usmjerena na pružanje zdravstvenih i socijalnih usluga prvenstveno korisnicima droga, njihovim obiteljima i najbližima. Osnovani su 1991. godine. Od samog osnivanja promiču racionalan pristup prema svim pitanjima o drogama, posebna usmjerenost je na načelu smanjenja štete i zaštite zdravlja. Unutar organizacije djeluju i preventivne službe i službe prve pomoći za aktivne korisnike. Osnovna misija organizacije je poštivanja korisnika i odgovoranje na njihove potrebe.

Više informacija o udruzi može se pročitati na linku:

https://www.dropin.cz/?lang=en

https://www.facebook.com/dropinops