IMG_8691_previewU sklopu manifestacije Rijeka psihologije 2018. Mauro Lacovich i Nikola Serdarević predstavili su rad Udruge Terra kroz programe Drop-In centra i savjetovališta Gea. Nazočni su imali priliku upoznati se s problematikom ovisnosti, kako izgleda rad s osobama koje imaju problema s ovisnošću te koji su izazovi s kojima se psiholozi i ostali stručnjaci koji rade u tom području svakodnevno susreću.
Tako je u sklopu predavanja predstavljen program smanjenja štete čija je glavna svrha izdavanje čistog i prikupljanje upotrjebljenog pribora za intravenozno korištenje psihoaktivnih supstanci; program resocijalizacije liječenih i biviših ovisnika; program postpenalnog prihvata zatvorenika riječkog zatvora; program psihosocijalne podrške mladima i obiteljima kroz savjetovalite Gea.
Posebni gosti iznenađenja bili su srednjoškolci i srednjoškolke koji su na ovo predavanje došli skroz iz Pazina.