6.10.2015. u prostorijama RI INFO centru grada Rijeke na Korzu u Rijeci, Udruga Terra i partnerske organizacije – Udruga za beskućnike i socijalno ugrožene osobe Oaza, Udruga za pomoć mladima Virovitičko podravske županije “Veranda” iz Virovitice i Udruga Milosrđe – Centar za beskućnike iz Karlovca organizirale su konferenciju za medije povodom provedbe kampanje „Upoznajmo se i djelujmo zajedno“ u sklopu projekta “Unaprjeđenje socijalnih usluga suradnjom, razvojem i edukacijom” te obilježavanja nadolazećeg Svjetskog dana beskućnika.

Na konferenciji za novinare predstavljen je program kampanje i obilježavanja važnih dana koji se sastoji od mnogih događanja: okrugli stolovi, tribine te Dani otvorenih vrata i dani solidarnosti svih udruga uključenih u ovaj projekt financiran od strane Europskog socijalnog fonda.

Projekt “Unaprjeđenje socijalnih usluga suradnjom, razvojem i edukacijom“ kojeg Udruga Terra provodi u suradnji s tri partnerske organizacije civilnog društva iz Rijeke, Karlovca i Virovitice usmjeren je na podršku institucionalnom razvoju udruge prijavitelja i partnera koji rade s ovisnicima, beskućnicima i mladima njegujući međusobnu suradnju i partnerstvo.

Projekt je financiran sredstvima Europske Unije (Europskog socijalnog fonda), iz Operativnog programa „Razvoj ljudskih potencijala“, Jačanje sposobnosti organizacija civilnog društva za pružanje socijalnih usluga.

Cjelokupni program kampanje započinje aktivnostima u lokalnoj zajednici povodom Svjetskog dana beskućnika 10.10., nastavlja se obilježavanjem mjeseca borbe protiv ovisnosti u periodu od 15.11. do 15.12. te Svjetskog dan borbe protiv AIDS-a koji se obilježava 1.12.

PROGRAM KAMPANJE „Upoznajmo se i djelujmo zajedno“

  1. Udruga Terra i Udruga Oaza (Rijeka)

Dani otvorenih vrata i dani solidarnosti Udruge Oaza       9.10. i 10.10. od 10 – 17h

Dani otvorenih vrata udruge Terra           16.11. – 18.11.2015. od 10 do 17h

Drop in centar, Uski prolaz 11, Rijeka i Savjetovalište, Krešimirova 12, Rijeka

Okrugli stol „Mentalno zdravlje mladih – izazovi za pojedinca, obitelj i društvo“  18.11. 2015. u 13h, Savjetovalište Udruge Terra, Krešimirova 12, II. kat, Rijeka

Tribina «Društvo bez stigme» i Forum kazališna predstava            01.12.2015. u 13h, Vijećnica Grada Rijeke, Korzo 16, Rijeka

  1. Udruga Milosrđe – Centar za beskućnike

Dani otvorenih vrata Udruge Milosrđe   09. i 10.10. 2015.

Okrugli stol         u siječnju ili veljači 2016.

Tribina – u siječnju 2016.

  1. Udruga za pomoć mladima Virovitičko podravske županije „Veranda“

Dani otvorenih vrata Udruge „Veranda“                03. i 04.12.2015.

Okrugli stol         04.12.2015.

Tribina  16.12.2015.