Udruga Terra organizirala je Dane otvorenih vrata od 16.-18.11.2015. godine na dvije Terrine adrese – u prostoru Drop in centra (dnevnog boravka za ovisnike) i novom prostoru Savjetovališta.

Osim pružanja prilike građanima da u periodu od 10:00 do 17:00 posjete oba prostora i upoznaju naše djelatnike i volontere te dobiju informacije o Terrinim programima, uslugama i mogućnostima uključivanja u volonterske aktivnosti, Dane otvorenih vrata obilježila su i slijedeća prigodna događanja:

 16.11.2015. Drop in centar Udruge Terra (dnevni boravak za ovisnike), Uski prolaz 11, Rijeka

– 12:00h – Senad Handanagić, dr.med, član istraţivačkog tima Škole narodnog zdravlja „Andrija Štampar“ predavanje i razgovor s korisnicima dnevnog boravka o HIV-u i Hepatitisu C.

– 14:00h – studentice Medicinskog fakulteta u Sveučilišta u Rijeci, volonterke udruge Terra korisnicima dnevnog boravka održano je predavanje o važnoj temi liječenja Hepatitisa C interferonskom terapijom.

 16.11.2015. Savjetovalište Udruge Terra, Krešimirova 12, 2. kat, Rijeka

– 14:00h – javno predstavljanje rezultata Istraživanja prevalencije HIV-a, hepatitisa C i rizičnih ponašanja kod osoba koje injektiraju droge u Hrvatskoj.

 18.11.2015. Savjetovalište Udruge Terra, Krešimirova 12, 2.kat, Rijeka

– 14:00h – Okrugli stol „Mentalno zdravlje mladih – izazovi za pojedinca, obitelj i društvo“.

Dani otvorenih vrata i sva spomenuta događanja dio su obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti (15.11.-15.12.) i održani su u okviru projekta Unaprjeđenje socijalnih usluga suradnjom, razvojem i edukacijom. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade RH. Projekt provode udruga Terra iz Rijeke, udruga Oaza iz Rijeke, udruga Veranda iz Virovitice i udruga Milosrđe iz Karlovca.