Budi Uključen/a, Budi Aktivan/na

Projekt podrške marginaliziranim skupinama kroz informiranje, edukacije i savjetovanje

1. rujna 2018. godine udruga Terra i partnerska Udruga za beskućnike i socijalno ugrožene osobe Oaza započele su provedbu projekta Budi Uključen/a, Budi Aktivan/na – Projekt podrške marginaliziranim skupinama kroz informiranje, edukacije i savjetovanje. Projekt je financiran sredstvima Europske Unije (Europskog socijalnog fonda), iz Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali  2014 – 2020.

Glavni cilj natječaja i projekta je podrška socijalnom uključivanju i zapošljavanju marginaliziranih skupina.

Projekt se provodi u period od 1. rujna 2018. do 31.8.2020, a ukupna vrijednost projekta je 1.256.580, 91 kn.

Projekt će se provoditi kroz dvije osnovne aktivnosti:

 1. info pult za pomoć u zapošljavanju
 • pružanje usluga upućivanja korisnika u program, pomoći u pisanju molbi i cv-a, informiranja o slobodnim radnim mjestima, informiranja o obrazovnim programima, savjetodavne usluge iz područja prava i socijalne zaštite, upućivanje na psihološko savjetovanje i psihoterapiju, korištenje telefona, računala, pisača i skenera za ostvarivanje svojih prava i zapošljavanje, upućivanje na radionice u sklopu projekta, upućivanje u programe prekvalifikacije, doškolovanja ili uključivanju u sustav obrazovanja, individualne konzultacije.
 • edukativne radionice iz različitih područja za unaprjeđenje kompetencija koje doprinose konkurentnosti na tržištu rada: komunikacijske vještine, vještine samoprezentacije, pisanje molbi i CV-a, vježba intervjua za posao, upravljanje osobnim financijama, radionice rješavanja problema, timskog rada i komunikacije kroz igranje uloga, interaktivne radionice s poslodavcima uz simuliranje razgovora za posao
 • osigurana je mobilnost info centra zbog velikog broja lokacija na kojima su naši korisnici (uz fiksnu lokaciju u Krešimirovoj 12, još je 6 lokacija na kojima će naši stručni timovi pružati usluge info centra(: 3 lokacije nužnog smještaja Grada Rijeke, Drop in centar Udruge Terra, Stambena zajednica za žene beskućnice Udruge Oaza i Prihvatilište za beskućnike Udruge Oaza)
 1. pružanje usluga socijalnog mentorstva

– usmjerene su na korisnike zajamčene minimalne naknade. Većina naših korisnika koji zadovoljavaju ovaj uvjet korisnici su nužnog smještaja Grada Rijeke.

– korisnici socijalnog mentorstva koristiti  će i usluge info centra za zapošljavanje.,

Očekivani rezultati projekta:

 • Provedeno minimalno 60 inicijalnih intervjua s ciljanim skupinama
 • Realizirano minimalno 1040 sati konzultacija kroz info pult za 60 nezaposlenih osoba
 • Razvijen program edukacije za razvoj i unaprjeđenje mekih i prenosivih vještina nezaposlenih osoba.
 • Pripremljen i tiskan priručnik za provedbu programa edukacije za razvoj i unaprjeđenje mekih i prenosivih vještina nezaposlenih osoba.
 • Održano minimalno 3 ciklusa edukacije za razvoj i unaprjeđenje mekih i prenosivih vještina korisnika za nezaposlene osobe
 • Održano 10 susreta igranja uloga za nezaposlene osobe
 • Održana edukacija osposobljavanja volontera za podršku u projektu
 • Odrađeno minimalno 400 sati volonterskih sati volontera na projektnim aktivnostima.
 • Održano minimalno 600 sati individualnoga savjetovanja socijalnog mentorstva
 • Održano minimalno 44 susreta grupnog savjetovanja za korisnike ZMN

Kontakt osoba za informacije o projektu:
Lana Glad
Telefon: 051-337-400
E-mail: infopult@udrugaterra.hr
E-mail: infopult@udrugaoaza.hr

Projekt sufinancira Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda.