U okviru Terrinog preventivnog programa “Budi Informiran, Budi aktivan”, studenti sanitarnog inženjerstva Medicinskog fakulteta sveučilišta u Rijeci održali su zanimljive radionice srednjoškolcima u partnerskom Učeničkom domu Podmurvice i Učeničkom domu Kvarner. Na vrlo zanimljiv interaktivan način obrađene su teme: Alkohol i mladi, Rizična spolna ponašanja, Zdrava prehrana, Mentalno zdravlje mladih, Poremećaji u prehrani te Internet i mladi.
Nakon provedenih radionica u Učeničkom domu Podmurvice i Učeničkom domu Kvarner, zadatak im je bio izraditi i letke ili video uratke na teme svojih izlaganja, u čemu su također pokazali visok stupanj zalaganja i producirali vrlo kvalitetne edukativne i informativne materijale.
Program “Budi Informiran, Budi Aktivan” provodimo uz potporu Ministarstva zdravstva.