U sklopu projekta ˝ Razgovor u miru – podrška očevima i ostalim članovima obitelji u procesu konfliktnog razvoda braka˝ financiranog od strane Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade, održat će se niz od tri grupna susreta roditelja koji su prošli ili prolaze proces rastave braka.
Na prvom grupnom susretu roditelja koji će se održati 27.3.2023., razgovarat ćemo o važnosti prepoznavanja vlastitih izazova koje treba savladati u procesu rastave, što pomaže i u prepoznavanju izazova s kojima se susreću vaša djeca. Cilj je uspješno razlikovati pitanja partnerskog odnosa od pitanja zajedničkog roditeljstva. Grupni rad odnosit će se na procesiranje gubitka, uspostavi novog osjećaja vlastitog identiteta, nošenje s osjećajima ljutnje i ogorčenosti, nošenje s promjenama u drugim odnosima, financijska pitanja, stjecanje odvažnosti za nova iskustva te ponovnu izgradnju vlastitog života.